Novinky

Článek v časopise Světlo

Přečtěte si úvahu nad tématem "inteligentního" domu řízeného po sběrnici DALI, který vyšel v Časopise světlo 2/2019

Číst dál...

Multi-senzory DALI

multi-senzory-dali

Letos jsme na trh uvedli kombinované senzory pro DALI sběrnici. Jedná se kombinaci detektorů přítomnosti a osvětlenosti. Pomocí těchto senzorů lze regulovat na konstantní osvětlenost v závislosti na pohybu. Senzory mají velké množství parametrů volitelných.

Více informací naleznete u jednotlivých produktů.

 

DALIpir - PIR  senzor pro umístění do 2,7m

DALIpir20 - PIR senzor pro vysoké instalace do 15m

DALImiw30 - mikrovlnný senzor ideální do chodeb a uliček

FAQ DALI

faq-dali

Sepsali jsme pro Vás nejčastější dotazy ohledně DALI sběrnice.

Číst dál...

Proudový senzor DALIcus

proudovy-senzor-dalicus

Proudový senzor DALIcus je ideální pro měření proudu a monitorování funkčnosti síťových spotřebičů přes sběrnici DALI. Měřící rozsah je 0-12A. Jednotka je napájena ze sběrnice DALI. DALIcus vyrábíme v několika variantách, které se liší v počtu měřených proudů. Počet vodičů ve kterých DALIcus měří proud může být 1 až 6 - DALIcus1, DALIcus2, DALIcus3, DALIcus4, DALIcus5, DALIcus6. Více informací naleznete zde.

Odolné venkovní světlo DALIght

odolne-venkovni-svetlo-dalight

Představujeme Vám stmívatelné LED světlo DALIght ovládané přes sběrnici DALI. Díky jeho celokovové konstrukci je vhodné například jako pochozí světlo do země, nebo orientační světlo do schodů. Hodí se jak do interiéru, tak do exteriéru. Stupeň krytí má IP65 - to znamená, že může být vystaveno například prudkému dešti. Barevné spektrum světla jsme schopni vyrobit téměř v jakékoliv barvě. Pro rozostřený efekt se může použít mléčný difuzor.

Stmívatelný zdroj PROLED25

proled25 1Stmívatelný zdroj PROLED25 je kvalitní stejnosměrný zdroj pro napájení svítidel s LED diodami, který je možno jednoduše nastavit pomocí DIP přepínačů tak, aby dodával odpovídající jmenovitý proud či napětí pro danou aplikaci. Navíc je možno tento zdroj řídit pomocí standardních rozhraní DALI nebo 1-10V a nechat tak svítidla plynule stmívat, nebo se vzájemně prolínat v efektních světelných scénách. Výkon zátěže je řízen přesným 11-ti bitovým převodem, který zaručí plynulost stmívání i při nízkých intenzitách osvětlení. Do řídícího systému Power Express může být tento zdroj zapojen přes jednotku PEF150, která umožňuje ovládat až 64 takových zdrojů v patnácti skupinách. Tento zdroj je navíc vybaven obvody PFC, které umožňují dosáhnout skvělé hodnoty účinníku 0.95, což může hrát roli především ve větších firmách se zákonem danou povinností kompenzovat účinník svého odběru elektrické energie. V neposlední řadě je třeba zmínit možnost zřetězit až 9 zdrojů pomocí synchronizační dvojice vodičů tak, aby stačilo řídit pouze první z nich čímž lze řádově navýšit výkon řízené osvětlovací soustavy, aniž by bylo nutno použít komplikovanější řízení. Velkou výhodou tohoto univerzálního zdroje napětí/proudu je omezení počtu náhradních dílů při použití proudově řízených LED světelných zdrojů a napěťově řízených LED pásků.